Молодь завжди була, є і буде на передових барикадах боротьби з соціальною і національною несправедливістю.
Історія
29 січня 1918 року Київ і Україну вийшли захищати тільки курсанти-кадети, під станцією Крути.
Десятки тисяч молодих людей свідомо пішли у лави УВО, ОУН та УПА.
У вересні 1965 під час прем'єри фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" у кінотеатрі «Україна» в Києві молоді диседенти організували акцію протесту. Василь Стус, Іван Дзюба, В'ячеслав Чорновіл закликали партійне керівництво і київську еліту засудити арешти української інтелігенції, що стало першим громадським політичним протестом на масові політичні репресії в Радянському Союзі у післявоєнний час.
Студенська революція на граніті — голодування української молоді 1990 року з вимогами:недопущення підписання нового Союзного договору;
перевиборів Верховної ради УССР на багатопартійній основі;
проходження військової служби юнаками-українцями на території України;
націоналізації майна Компартіїї України та ВЛКСМ ; Голодування студентів на площі Жовтневої революції (теперішній Майдан Незалежності) та масові акції протестів у Києві , провідну роль у яких відігравали студенти та учні технікумів та ПТУ , тривали з 2 жовтня до17 жовтня 1990 року. Влада змушена була задовольнити майже всі вимоги протестувальників.
Чому усі ці героїчні дії української молоді протягом 70 років не призвели до Української революції і до її премогои? Відповідь очевидна - розрізненість,малочисельність та відсутність підтримки і як наслідок легка здобич для східної, комуністичної орди.
Сучасність
А що зараз? Невже зараз інша молодь? Ні, та ж сама, точнісенько та ж сама! Але в умовах юридичної незалежності країни амбразура інша.
Хто багатотисячним хором прокричав знамените "Спасібо жітелям Донбаса за президента підараса" (цитата) ? Багатотисячні трибуни армії фанів Динамо Київ.
Хто дав по морді Табачнику ? Студентка, дівчинка з Черкас Дарина Степаненко.
черкащанка б'є міністра освіти
Хто вийшов на захист несправедливо засуджених за чуже вбивство, родини Павличенків? Тисячі молодих футбольних вболівальників з усієї України.
Марш підтримки Павличенків в Черкасах
Хто почав і неприпиняв акції протесту проти мовної провокації Колісниченка-Ківалова?
Українська молодь, яка не розійшлася і не припинила голодування навіть тоді коли деякі політики почали святкувати якісь міфічні перемоги над законом "Про мови".
тут в більшості світлини на тему як черкаська молодь проводить літні канікули))
Наметове містечко молоді в Черкасах
Перше перекриття бульвару Шевченка вночі під дощем 6 липня 2012 року після розгону наметового містечка
Друге перекриття бульвару Шевченка 8 липня в знак протесту проти мовної шизофренії Колісніченка і брутального розгону мовного містечка
Ось і нещодавно, тільки в молодої дівчини вистачило духу, щоб превселюдно зганьбити потвору Жіріновського.
Замах капустою
Цей список можна продовжити безкінечним переліком протистояння української молоді будь яким посяганням на соціальну і національну складову нашої держави.
Літо 2012, зокрема в Черкасах, показало, що на вістрі боротьби стояли молоді люди, та це і зрозуміло, адже я завжди повторюю, що найбільш зацікавленими у докорінних змінах Країни є саме молоді люди, адже нам тут жити і виховувати дітей.
Тож історичні паралелі доводять одозначно, що молоде покоління першим йшло в бій завжди і в1918 і в 2012 роках. Але проблема полягає в одному - єдності молодіжних рухів. Адже кожна політична партія має свою молодіжну органзіцію, кожне місто своїх футбольних ультрас, безліч субкультурних, спортивних та ін. молодіжних рухів, і як правило, з єдиним світоглядом щодо минулого, теперішнього і майбутнього держави. Найголовнішим тепер в умовах сучасної латентної окупації є об'єднання на взаємовигідних умовах розрізнених молодіжних рухів та організацій, адже мета в усіх одна, повалення антинародного окупаційного режиму та докорінні цивілізаційні зміни держави. І тоді є усі шанси повторити Крути, тільки з протилежним результатом: окупантів буде 300 а нас тисячі!